Pomożemy odzyskać Ci zdrowy i piękny uśmiech

Protetyka stomatologiczna pomaga Pacjentom ponownie cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem. Głównym celem tej dziedziny jest przywrócenie funkcjonalności i estetyki jamy ustnej poprzez odbudowę utraconych lub znacznie uszkodzonych zębów.

Nowoczesne metody leczenia protetycznego w gabinetach Studio Uśmiechu umożliwiają korektę estetyczną kształtu i koloru zęba. Wszystkie usługi protetyczne to powrót do komfortu i zachowanie balansu między funkcjonalnością a estetyką.

Szeroka gama możliwości oraz zespół doświadczonych lekarzy pozwalają nam kompleksowo podejść do każdego przypadku i wybrać najlepiej dostosowane rozwiązanie dla każdego Pacjenta.

Możliwości leczenia protetycznego oferowane w Studio Uśmiechu?

Korony protetyczne

Przywracają prawidłowy kształt, barwę i funkcję zęba, w przypadku gdy znaczna jego część uległa uszkodzeniu. W naszych gabinetach oferujemy korony pełnoceramiczne, czyli w całości wykonane z porcelany oraz korony licowane porcelaną. Pacjentom o najwyższych wymaganiach zawsze polecamy korony porcelanowe, które wyróżnia estetyka, trwałość, wysoka biozgodność z tkankami jamy ustnej i precyzja dopasowania.

Mosty protetyczne

Stosujemy w celu uzupełnienia braku jednego lub kilku zębów. Wykorzystując sąsiednie oszlifowane własne zęby pacjenta jako filary, most protetyczny wypełnia lukę między zębami.

Metodą mniej inwazyjną, nie wymagającą szlifowania zębów są mosty adhezyjne, które czasem mogą być zastosowane w przypadku pojedynczych braków zębowych.

Mosty wykonujemy z tych same materiałów, z których korony.

Licówki porcelanowe

Stosujemy w celu przywrócenia harmonii uśmiechu, poprzez poprawę kształtu oraz koloru zębów. Mogą być też dobrym rozwiązaniem dla osób chcących się pozbyć przerwy pomiędzy zębami (diastemy). Licówki są odporne na przebarwienia, nie wymagają intensywnego oszlifowania zębów.

Protezy

Zastępują większą ilość brakujących zębów i należą do ruchomych uzupełnień protetycznych. Nasze gabinety oferują szeroką gamę protez, wśród nich najbardziej precyzyjnym rozwiązaniem jest proteza szkieletowa. Ma ona wiele zalet, które sprawiają, że jej noszenie jest dużo bardziej komfortowe w porównaniu do protezy akrylowej: