Najprostrza droga do zachowania zdrowego
i pięknego uśmiechu na długie lata

Profilaktyka to najprostsza droga do zachowania zdrowego i pięknego uśmiechu na długie lata

Prawidłowe dbanie o zdrowie i higienę jamy ustnej pomogą ustrzec się przed:

- próchnicą,

- zapaleniem dziąseł,

-parodontozą

Gabinety stomatologiczne Studio Uśmiechu oferują pomoc w uniknięciu tych przykrych dla Pacjenta schorzeń oferując szeroką gamę zabiegów profilaktycznych.

Zapobieganie tym chorobom jest znacznie wygodniejsze i mniej kosztowne niż ich późniejsze leczenie.

Oprócz aspektów zdrowotnych profilaktyka przynosi również korzyści estetyczne. Zabiegi higienizacji (skaling, piaskowanie i polerowanie) usuwają nie tylko kamień nazębny, ale również osady i przebarwienia. Dzięki temu zęby odzyskują naturalną biel, gładkość i połysk.

W naszych gabinetach stosujemy innowacyjne, sprawdzone materiały i technologie, które gwarantują bardzo wysoką jakość i bezpieczeństwo.

Każda wizyta profilaktyczna to dokładny przegląd uzębienia a także niezbędne zabiegi higienizacyjne. To one pomogą zredukować ryzyko próchnicy i innych chorób.

W trakcie wizyty Pacjent uzyska odpowiedzi na nurtującego go pytania dotyczące utrzymania zdrowej kondycji jamy ustnej.

Dzięki temu wizyty u naszych dentystów będą jedynie przyjemną formalnością.

Skaling

Kamień nazębny w 90% składa się ze zmineralizowanych bakterii. Ich wnikanie do kieszonek dziąsłowych powoduje stan zapalny dziąseł, który może doprowadzić do paradontozy.

Usunięcie kamienia nazębnego nazywamy skalingiem. Wykonywany jest za pomocą skalera ultradźwiękowego oraz narzędzi ręcznych. Jest to zabieg całkowicie bezinwazyjny oraz bezpieczny dla zębów. Tylko czasami osoby szczególnie wrażliwe mogą odczuwać niewielki dyskomfort.

Częstotliwość zabiegu zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Zazwyczaj zaleca się przeprowadzać skaling dwa razy w roku. Pozwala on:

Piaskowanie

To usuwanie z powierzchni zębów osadów i przebarwień, powstających od kawy, herbaty lub papierosów czy spożywanych pokarmów.

W Studio Uśmiechu korzystamy z profesjonalnej piaskarki stomatologicznej kierunkującej strumień piasku dentystycznego na powierzchnie zębów.

Dużą zaletą piaskowania jest oczyszczenie bardzo trudno dostępnych przestrzeni miedzyzębowych, piaskowanie jest często uzupełnieniem skalingu, jest także zalecane przed wybielaniem zębów lub osobom noszącym aparat ortodontyczny. Zabieg ten można stosować jako całkowicie odrębny, szczególnie w celach estetycznych. Dzięki piaskowaniu zęby odzyskują naturalną biel, gładkość i połysk.

Piaskowanie najlepiej przeprowadzić dwa razy w roku.

Fluoryzacja

To działanie na szkliwo preparatem o wysokim stężeniu fluoru mającym na celu zwiększenie jego odporności. Szkliwo pokryte lakierem zawierającym fluor jest wzmocnione i bardziej odporne na działanie kwasów i bakterii. Zabieg ten może zredukować wystąpienie próchnicy nawet o 40%.

Fluoryzacja jest zabiegiem całkowiecie bezbolesnym i nie powodującym przebarwień zębów.

Powininna być przeprowadzany dwa razy w roku, a u dzieci nawet częściej, co 3-4 miesiące.

Lakowanie

To uszczelnienie naturalnych bruzd na powierzchni zębów stałych jak i mlecznych. Polega na wypełnieniu bruzd i zagłębień w zębach przedtrzonowych i trzonowych lakiem szczelinowym.

Głębokie i wąskie bruzdy nie pozwalają na ich dokładne oczyszczenie za pomocą szczoteczki do zębów. Ułatwia to rozwój bakterii i sprzyja powstawaniu próchnicy. Lak dokładnie wypełnia szczeliny na powierzchni zębów, uniemożliwia zaleganie resztek pokarmowych i zapobiega tym samym powstawaniu próchnicy.

Lakowanie jest całkowicie bezbolesne i skierowane przede wszystkim do dzieci. Najlepsze efekty uzyskuje się, gdy zabieg lakowania przeprowadzony zostanie bezpośrednio po wymianie zębów mlecznych na stałe.